Co skrývá Jeruzalém

Pohřbená historie nejvíce znesvářeného města světa

Andrew Lawler


Kniha sleduje mnohovrstevnatou historii objevování jeruzalémského podzemí od poloviny 19. století až do současnosti; podzemí, ve kterém je ukryto pět tisíc let existence biblického města. Plastické a poutavé líčení archeologických počinů a jejich politických, kulturních a náboženských dopadů podává autor s důkladností historika a vypravěčským darem zkušeného žurnalisty. Příběh města propletený ve všech civilizačních rovinách, od náboženského zápalu přes národnostní a mocenské zájmy až po zeměpisné podmínky, vypráví autor s maximálně nezúčastněným odstupem. V historickém popisu války – vzato obrazně i doslovně – o duchovní a kulturní dědictví křesťanů, muslimů a Židů nestraní nikomu.

Kniha Co skrývá Jeruzalém zavede čtenáře do hrobek, tunelů, zasypaných svatyň a paláců Svatého města. Přibližuje při tom řadu významných postav, které tuto podzemní krajinu zkoumaly. Andrew Lawler s přehledem a vervou ukazuje, jak jejich pátrání spoluurčovalo a dodnes spoluurčuje konflikty v moderním Jeruzalému i na celém Blízkém východě. Naznačuje ale také, že by mohlo poskytnout vodítko pro mírové soužití dvou národů a tří náboženství.


Běžná cena tištěné knihy 528 Kč, v našem e-shopu s 35% slevou 343 Kč.

Cena e-knihy 348 Kč, zakoupit ji můžete ZDE.


O knize napsali:

Andrew Lawler líčí obrazy, zvuky i pachy starého i nového Jeruzaléma a při tom čtenáře seznamuje s myriádami archeologů i jiných barvitých postav, jež se účastní odkrývání dávných pozůstatků města a souběžně zápolí s palčivými otázkami moderní politiky, ideologie a teologie. Povinná četba pro každého, kdo se zajímá o historii a archeologii Jeruzaléma.

Eric H. Cline

Žádná recenze Lawlerovy knihy o rozhárané archeologické historii Jeruzaléma nemůže pominout postavu Indiana Jonese. Ne že by se mu popisované osobnosti tolik podobaly – jsou mnohem zaujatější, vyšinutější či prolhanější –, zato jeho osudy patří k nemnoha čistě zábavným archeologickém příběhům, které známe. Nyní máme další, stejně dobrodružný jako Spielbergovy filmy, jen o to lepší, že je stoprocentně pravdivý.

Charles C. Mann


Autor:Andrew Lawler
Originální název:Under Jerusalem. The Buried History of the World’s
Most Contested City
Počet stran:424 + 8 stran barevné fotopřílohy
Rok vydání:2023
Číslo vydání:1.
Číslo publikace:33.
Překladatel:Martin Pokorný
ISBN:978-80-88411-22-2
Vazba:brožovaná s klopami

Tisková zpráva:

Co skrývá Jeruzalém. Pohřbená historie nejvíce znesvářeného města světa

Obálka knihy ke stažení:

Andrew Lawler – Co skrývá Jeruzalém

Příspěvek vytvořen 59

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek