O nás

Nakladatelství Maraton vzniklo počátkem roku 2020. Vydáváme kvalitní prózu a vedle toho nonfiction zaměřenou jednak na historii, jednak na závažné problémy současnosti – to vše od význačných českých i světových autorů. Zvýšenou pozornost věnujeme dějinám 20. století v souvislosti s totalitními režimy a ideologiemi. Neuzavíráme se žádným žánrům, od beletrie přes paměti, biografie, deníky, literaturu faktu, esejistiku až k odbornějším pracím.

Vedle současné literatury se v edici SVĚTOVÍ KLASICI věnujeme známým i méně známým dílům géniů světové literatury posledních staletí, ať už byla do češtiny přeložena či nikoliv.

Na přípravě produkce spolupracujeme s předními českými překladateli, editory a zkušenými redaktory. Důraz klademe také na jednotnou vizuální prezentaci námi publikovaných knih, kterou zajišťuje originální styl naší kmenové grafičky. Na český knižní trh přinášíme nevšední, a přitom čtivé tituly, které se těší přízni jak odborné kritické veřejnosti, tak našeho stále se rozšiřujícího čtenářstva. Potvrzením toho je například ocenění Kniha roku Magnesie Litery 2024 pro titul Hella od Aleny Machoninové.


Lidé

Richard Štencl: šéfredaktor
Jan Lepeška: jednatel
Karolina Kadlecová: redaktorka, správkyně Facebooku a Instagramu
Štěpánka Havlíková: granty a zahraniční práva
Annemarie Hujová: redaktorka
Eliška Fenclová: grafička a autorka obálek
Adam Lederer: sazba
kolektiv externích redaktorů, korektorů, lektorů a překladatelů

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek