Než se rozdělíme

Iva Tajovská

Nový román oblíbené spisovatelky vypráví o mezilidských vztazích a stavu světa na sklonku minulého tisíciletí. Mapuje vzájemně propojené osudy několika rodin v Československu a na Balkáně během devadesátých let, která přinesla nejen pád komunismu a konec studené války, ale také rozpad států i rodin a nové ozbrojené střety.

Starý fotograf cestuje se svým mladým žákem po středozemním pobřeží a vrací se na místa, která v minulosti poznamenala jeho osud. Dva přátelé spolu se srbskou tlumočnicí pátrají v Srbsku po zanedbaných pomnících padlých českých vojáků. Rozdělení Československa a zpřístupnění archivů StB naruší vztahy ve dvou rodinách, které musí znovu hledat cestu k sobě. A v bombardovaném Bělehradu se mladá žena připravuje na narození svého prvního dítěte…

Iva Tajovská se dotýká témat lidskosti a empatie, po nichž člověk přirozeně touží i v těch nejtěžších dobách. Její silná a přímočará próza proniká svým hrdinům hluboko do svědomí, ale zároveň přináší naději – ta se ukrývá v samotných lidech, v dětech, které, pokud budou dostatečně milovány, mohou najít cestu, jak otevřené rány scelit.

Běžná cena tištěné knihy 268 Kč, v našem e-shopu 214 Kč.

Cena e-knihy 138 Kč, zakoupit ji můžete ZDE.

Autor:Iva Tajovská
Počet stran:240
Rok vydání:2021
Číslo vydání:1.
ISBN:978-80-907771-4-9
Vazba:brožovaná

Obálka knihy ke stažení:

Iva Tajovská – Než se rozdělíme

Tisková zpráva:

 Nový román oblíbené spisovatelky Ivy Tajovské Než se rozdělíme

Mediální ohlasy:

RECENZE klubknihomolu.cz: Současné české autorky píší o vztazích

RECENZE vaseliteratura.cz: Druhou světovou to neskončilo

Příspěvek vytvořen 21

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek