Balzac. Román jeho života

Stefan Zweig

Románová biografie, na které Zweig pracoval více než deset posledních let svého života, měla být jeho magnum opus. Dílo nestačil podle svých představ dokončit, avšak v ucelené podobě ho vydal v roce 1946 Zweigův přítel, spisovatel Richard Friedenthal. A ukázalo se, že vskutku jde o Zweigovo stěžejní dílo, neboť jeho balzacovská monografie má sama parametry velkého románu.

Zweig Balzaca portrétuje s  psychologickou přesvědčivostí, často v pozoruhodných protikladech, nejednoznačně a mnohdy ne zcela lichotivě. Má pochopení zejména pro jeho tvůrčí genialitu, nezměrnou vůli a pracovitost, vidí však i řadu lidských slabostí, občas směšných či kuriózních. Prokazuje také, že je velkým znalcem Balzacova rozsáhlého literárního díla. Zweigovo vysoce působivé líčení, jeho mnohdy mistrovské formulace a pronikavé metafory způsobují, že četba biografie je mimořádným zážitkem. Je zjevné, že do své práce vložil Zweig velmi mnoho studia, energie, empatie a toho nejlepšího ze svého talentu. Kdo si tuto působivou biografii, toto hluboké umělecké dílo přečte, bude jím zasažen.

Práce vychází česky po téměř pětačtyřiceti letech jako úvod k novému výboru toho nejlepšího z Balzacovy tvorby, který připravuje nakladatelství Maraton.

Běžná cena tištěné knihy 448 Kč, v našem e-shopu 358 Kč.
Cena e-knihy 188 Kč, zakoupit ji můžete ZDE.

Autor:Stefan Zweig
Originální název:Balzac. Román jeho života
Počet stran:416 + 24 stran fotopřílohy
Rok vydání:2020
Číslo vydání:1.
Překladatel:Jaroslava Vobrubová-Koutecká
ISBN:978-80-907771-2-5
Vazba:pevná bez přebalu

Příspěvek vytvořen 7

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek