Balzac

Román jeho života

Stefan Zweig

Románová biografie, na které Zweig pracoval více než deset posledních let svého života, měla být jeho magnum opus. Dílo nestačil podle svých představ dokončit, avšak v ucelené podobě ho vydal v roce 1946 Zweigův přítel, spisovatel Richard Friedenthal. A ukázalo se, že vskutku jde o Zweigovo stěžejní dílo, neboť jeho balzacovská monografie má sama parametry velkého románu.

Zweig Balzaca portrétuje s  psychologickou přesvědčivostí, často v pozoruhodných protikladech, nejednoznačně a mnohdy ne zcela lichotivě. Má pochopení zejména pro jeho tvůrčí genialitu, nezměrnou vůli a pracovitost, vidí však i řadu lidských slabostí, občas směšných či kuriózních. Prokazuje také, že je velkým znalcem Balzacova rozsáhlého literárního díla. Zweigovo vysoce působivé líčení, jeho mnohdy mistrovské formulace a pronikavé metafory způsobují, že četba biografie je mimořádným zážitkem. Je zjevné, že do své práce vložil Zweig velmi mnoho studia, energie, empatie a toho nejlepšího ze svého talentu. Kdo si tuto působivou biografii, toto hluboké umělecké dílo přečte, bude jím zasažen.

Práce vychází česky po téměř pětačtyřiceti letech jako doplněk k novému výboru toho nejlepšího z Balzacovy tvorby, který vychází v edici Světoví klasici.

Běžná cena tištěné knihy 448 Kč, v našem e-shopu 358 Kč.

Cena e-knihy 188 Kč, zakoupit ji můžete ZDE.

Autor:Stefan Zweig
Originální název:Balzac
Počet stran:424 + 24 stran fotopřílohy
Rok vydání:2020
Číslo vydání:1.
Překladatel:Jaroslava Vobrubová-Koutecká
ISBN:978-80-907771-2-5
Vazba:pevná bez přebalu
Obálka knihy ke stažení:

Stefan Zweig – Balzac. Román jeho života

Tisková zpráva:

Nová edice Světoví klasici

Příspěvek vytvořen 16

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek