Balzac

Román jeho života

Stefan Zweig


Románová biografie, na které Zweig pracoval více než deset posledních let svého života, měla být jeho magnum opus. Dílo nestačil podle svých představ dokončit, avšak v ucelené podobě ho vydal v roce 1946 Zweigův přítel, spisovatel Richard Friedenthal. A ukázalo se, že vskutku jde o Zweigovo stěžejní dílo, neboť jeho balzacovská monografie má sama parametry velkého románu.

Zweig Balzaca portrétuje s  psychologickou přesvědčivostí, často v pozoruhodných protikladech, nejednoznačně a mnohdy ne zcela lichotivě. Má pochopení zejména pro jeho tvůrčí genialitu, nezměrnou vůli a pracovitost, vidí však i řadu lidských slabostí, občas směšných či kuriózních. Prokazuje také, že je velkým znalcem Balzacova rozsáhlého literárního díla. Zweigovo vysoce působivé líčení, jeho mnohdy mistrovské formulace a pronikavé metafory způsobují, že četba biografie je mimořádným zážitkem. Je zjevné, že do své práce vložil Zweig velmi mnoho studia, energie, empatie a toho nejlepšího ze svého talentu. Kdo si tuto působivou biografii, toto hluboké umělecké dílo přečte, bude jím zasažen.

Práce vychází česky po téměř pětačtyřiceti letech jako doplněk k novému výboru toho nejlepšího z Balzacovy tvorby, který vychází v edici Světoví klasici.


Běžná cena tištěné knihy 448 Kč, v našem e-shopu s 35% slevou 291 Kč.

Cena e-knihy 258 Kč.


Autor:Stefan Zweig
Originální název:Balzac
Počet stran:424 + 24 stran fotopřílohy
Rok vydání:2020
Číslo vydání:1.
Číslo publikace:3.
Překladatel:Jaroslava Vobrubová-Koutecká
ISBN:978-80-907771-2-5
Vazba:pevná bez přebalu

Tisková zpráva:

Nová edice Světoví klasici

Obálka knihy ke stažení:

Stefan Zweig – Balzac. Román jeho života


Titul v médiích:

RECENZE Pavla Horkého v obtýdeníku TVAR: Zweigův vitální portrét Balzaca (20. 10. 2022).

Příspěvek vytvořen 61

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek