Dějiny a doba postfaktická

Eseje, úvahy, glosy

Igor Lukeš

Igor Lukeš ve svých textech nabízí dva póly svého pohledu – historii a politiku. Studuje české dějiny 20. století s jejich katastrofami a mýty a dnešní politické problémy u nás, ve Spojených státech, Rusku a v globální rovině. Vychází z toho, že z dějin můžeme čerpat poučení. Historie se sice neopakuje, ale při dostatečně kritickém a hodnotově založeném pohledu můžeme odhalit vlastní chyby a stereotypy, nalézt paralely mezi současností a minulostí, které nejsou na první pohled zjevné.

Autor:Igor Lukeš
Originální název:Dějiny a doba postfaktická. Eseje, úvahy, glosy
Počet stran:224
Rok vydání:2022
Číslo vydání:1.
ISBN:978-80-88411-04-8
Vazba:brožovaná s klopami

Lukeš nezastírá, že je aktivním obhájcem a stoupencem západních liberálních hodnot, jako je svobodomyslnost, tolerance, úcta k pravdě, respekt k druhým, slušnost a lidskost, a neváhá jasně pojmenovat počínání těch politiků a veřejných činitelů, kteří otevřeně a bezostyšně lžou, popírají fakta a vytvářejí tak „dobu postfaktickou“.

Kniha je výborem z autorových historických esejů, politických komentářů a úvah o současném světě z let 2004–2021. Tematicky jsou texty rozděleny do několika oblastí, v nichž autor mapuje éru Obamova a Trumpova prezidentství, putinovské Rusko, českou státnost, studenou válku, tajné služby a politické ideje. Vedle poznání a kritických postřehů přináší četba díky autorovu stylu a nasazení také značný čtenářský a emocionální zážitek.

Běžná cena tištěné knihy 298 Kč, v našem e-shopu 238 Kč.

Tisková zpráva:

Politické studie Igora Lukeše vychází v knize Dějiny a doba postfaktická

Obálka knihy ke stažení:

Igor Lukeš – Dějiny a doba postfaktická. Eseje, úvahy, glosy

Titul v médiích:

Kulturní aktualita deníku Právo: Eseje a úvahy o dějinách v době postfaktické (4. 4. 2022).

Příspěvek vytvořen 21

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek